+90 312 416 90 00tdvmedya@tdv.org

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması için başvurular 31 Mayıs’ta sona eriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle “Evimizin Neşesi Kur’an Sesi” başlığıyla düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasına başvurular 31 Mayıs Pazar günü sona eriyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında aileleriyle birlikte evlerinde olan çocuk ve gençlerin vakitlerini manevi bir iklim içerisinde daha verimli geçirmelerinin hedeflendiği Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasının 5 Mayısta başlayan başvuru tarihi 31 Mayıs Pazar günü sona erecek.

“10-13 yaş arası kız çocuklar”, “10-13 yaş arası erkek çocuklar” ve “14-18 yaş arası erkek çocuklar” olmak üzere üç kategoride düzenlenen yarışmaya, ebeveynler çocukları adına www.tdvmedya.com web sitesi üzerinden online olarak başvuruda bulunurken,  yurtiçi ve yurt dışından çok sayıda kişi yarışmaya teveccüh göstermeye devam ediyor.

Başvuru tarihinin ardından tüm yarışmacılara ait video kayıtlarının Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri’nden oluşan jüri tarafından değerlendirilerek puan verileceği yarışmada dereceye girenler www.tdvmedya.com web sitesi üzerinden ilan edilecek.

Yarışma sonunda birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin ve üçüncüye 5 bin TL para ödülü, dereceye giremeyen 9 finaliste ise birer cumhuriyet altını verilecek.

Ayrıca yarı finale kalan 60 yarışmacıya kitap seti hediye edilecek.

 

Yarışma hakkında detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için www.tdvmedya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

© 2020 TDVMEDYA Türkiye Diyanet Vakfı hizmetidir. Tüm hakları saklıdır.
Türkiye Diyanet Vakfı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Gizlilik Ve Veri Güvenliği Politikası